Wykonawcy

Kwintet bezkompromisowych improwizatorów Acrobat od 2008 roku przesuwa granice muzyki kameralnej i jazzu dzięki radykalnym interpretacjom dzieł takich kompozytorów, jak Dmitrij Szostakowicz i Witold Lutosławski. To zespół dający nieograniczone możliwości instrumentacyjne, a także grupa kameralistów o podobnie postępowych zapatrywaniach, złożona z Marty’ego Ehrlicha, Funga Chern Hwei, Sary Schoenbeck, Michaela Sarina oraz lidera – Michaela Batesa.
Dyrygent. Kształcił się w Bejrucie w konserwatorium i na Uniwersytecie Libańskim (filozofia). Z wyróżnieniem ukończył studia z dyrygentury chóralnej w Akademii Muzycznej w Krakowie u Stanisława Krawczyńskiego oraz w klasie dyrygentury Marka Pijarowskiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Perkusista, kompozytor, producent muzyczny. Jest absolwentem renomowanego Policealnego Studium Jazzu przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Zaczynał karierę w działających w Polsce zespołach latynoskich. W 2003 roku dołączył do grupy Maanam, z którą występował na koncertach, a także zarejestrował jej ostatni album „Znaki szczególne”. Oprócz Maanamu grał z najważniejszymi polskimi artystami estradowymi. Płyty, w których nagrywaniu brał udział, zdobywały status złotych oraz platynowych. Obecnie związany jest z hip-hopowym duetem Łona i Webber, zespołem Radzimira „Jimka” Dębskiego, Marita Albán Juárez Quartet oraz salsowym kolektywem SalsaCentral.
Wokalistka jazzowa, aranżerka, kompozytorka i producentka. Jedna z najciekawszych postaci na scenie jazzowej. Ceniona za styl interpretacji i technikę wykonania, łączącą swobodę i precyzję. W latach 70. i 80. XX wieku śpiewała na festiwalach piosenek i festiwalach jazzowych w kraju. Po nagraniu debiutanckiej płyty Sunrise Sunset w 1988 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie występowała m.in. z Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak oraz podjęła studia w Berklee College of Music w Bostonie, które ukończyła w 1992 roku, a dwa lata później przeprowadziła się do Chicago.
Zespół powołany przez grupę absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach wspólnie z Markiem Mosiem. Repertuar orkiestry rozpięty jest od klasyki po muzykę współczesną, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej. AUKSO ma na koncie liczne albumy, m.in.: z utworami Grażyny Bacewicz, Henryka Mikołaja Góreckiego, Witolda Lutosławskiego.
Skrzypek jazzowy i kompozytor. Już jako nastolatek zwrócił na siebie uwagę nadzwyczajnym potencjałem muzycznym. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie Henryka Gembalskiego, był stypendystą Berklee College of Music.
Studiował w stołecznej Akademii Muzycznej (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) w klasie Jerzego Jurka oraz, jako stypendysta rządu francuskiego, w Paryżu u Maxa Bonnaya. Od roku 2016 sprawuje urząd rektora macierzystej uczelni.
Twórca muzyki ambient, związany z Nowym Jorkiem, od niedawna mieszkający w Kalifornii. Mimo klasycznego wykształcenia muzycznego, od przeszło 30 lat zajmuje się różnymi formami muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Ważną częścią jego działań są także autorskie projekcje video.
Strona 1 / 22
Przewiń do góry