Wykonawcy

Kwintet bezkompromisowych improwizatorów Acrobat od 2008 roku przesuwa granice muzyki kameralnej i jazzu dzięki radykalnym interpretacjom dzieł takich kompozytorów, jak Dmitrij Szostakowicz i Witold Lutosławski. To zespół dający nieograniczone możliwości instrumentacyjne, a także grupa kameralistów o podobnie postępowych zapatrywaniach, złożona z Marty’ego Ehrlicha, Funga Chern Hwei, Sary Schoenbeck, Michaela Sarina oraz lidera – Michaela Batesa.
Dyrygent. Kształcił się w Bejrucie w konserwatorium i na Uniwersytecie Libańskim (filozofia). Z wyróżnieniem ukończył studia z dyrygentury chóralnej w Akademii Muzycznej w Krakowie u Stanisława Krawczyńskiego oraz w klasie dyrygentury Marka Pijarowskiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Wokalistka jazzowa, aranżerka, kompozytorka i producentka. Jedna z najciekawszych postaci na scenie jazzowej. Ceniona za styl interpretacji i technikę wykonania, łączącą swobodę i precyzję. W latach 70. i 80. XX wieku śpiewała na festiwalach piosenek i festiwalach jazzowych w kraju. Po nagraniu debiutanckiej płyty Sunrise Sunset w 1988 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie występowała m.in. z Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak oraz podjęła studia w Berklee College of Music w Bostonie, które ukończyła w 1992 roku, a dwa lata później przeprowadziła się do Chicago.
Zespół powołany przez grupę absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach wspólnie z Markiem Mosiem. Repertuar orkiestry rozpięty jest od klasyki po muzykę współczesną, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej. AUKSO ma na koncie liczne albumy, m.in.: z utworami Grażyny Bacewicz, Henryka Mikołaja Góreckiego, Witolda Lutosławskiego.
Studiował w stołecznej Akademii Muzycznej (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) w klasie Jerzego Jurka oraz, jako stypendysta rządu francuskiego, w Paryżu u Maxa Bonnaya. Od roku 2016 sprawuje urząd rektora macierzystej uczelni.
Twórca muzyki ambient, związany z Nowym Jorkiem, od niedawna mieszkający w Kalifornii. Mimo klasycznego wykształcenia muzycznego, od przeszło 30 lat zajmuje się różnymi formami muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Ważną częścią jego działań są także autorskie projekcje video.
Wszechstronny wiolonczelista, poruszający się z powodzeniem na gruncie muzyki klasycznej i improwizowanej.
Ukończył studia w Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem Kazimierza Michalika. Jako stypendysta Witolda Lutosławskiego odbył studia w Londynie w klasie Williama Pleetha.
Polski akordeonista i kompozytor, założyciel i lider Bester Quartet. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz laureat wielu międzynarodowych i ogólnokrajowych konkursów akordeonowych. Indywidualny styl gry artysty — szeroka paleta barw, techniczna swoboda i ekspresyjny charakter — jest wynikiem łączenia wielu stylów muzycznych z klasycznym warsztatem i improwizacją.
Strona 1 / 19
Przewiń do góry