Wykonawcy

Aktor, pochodzi ze Lwowa. Był członkiem Polskiego Teatru Ludowego w tym mieście, od 1975 roku związany jest z Teatrem Śląskim, gdzie zagrał około 100 ról. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, gdzie uczy podstaw gry aktorskiej i dykcji. Posiada stopień doktora habilitowanego.
Studiował w konserwatorium w Krakowie – przedmioty teoretyczne u Władysława Żeleńskiego i grę na fortepianie u Wiktora Barabasza, oraz w Wiedniu – dyrygenturę u Franza Schalka. Debiutował na koncercie w krakowskim Teatrze Starym (1915).
Ukończyła z wyróżnieniem studia muzyczne I stopnia na Uniwersytecie w Cambridge. Studia pianistyczne kontynuowała podyplomowo w Guildhall School of Music and Drama (u Ronana O’Hory’ego). W 2012 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych.
Kompozytor, urodzony w 1979 we Wrocławiu, ukończył studia magisterskie na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Studiował również kompozycję w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz w Hochschule für Musik w Kolonii.
Wokalista, autor tekstów, kompozytor, lider grupy Lemon. Urodzony w Przemkowie na Dolnym Śląsku, pochodzi jednak z rodziny o łemkowskich korzeniach i pielęgnującej łemkowskie tradycje.
Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent i producent muzyczny. Urodzony w Bydgoszczy, ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń.
Jeden z wiodących zespołów wykonujących muzykę improwizowaną w Polsce, wyznaczający nową jakość we współczesnej wizji muzycznego kolektywu. Nagradzany na najważniejszych europejskich konkursach jazzowych, takich jak m.in. Jazz Hoeilaart w Belgii.
Jeden z najwybitniejszych polskich barytonów. Naukę śpiewu odbył we Lwowie pod kierunkiem Heleny Oleskiej oraz w Krakowie u Adama Didura. Laureat Międzynarodowego Konkursu Śpiewaczego w Tuluzie (1954). Zadebiutował w 1944 roku rolą Janusza w Halce Moniuszki w krakowskim Starym Teatrze.
Strona 6 / 19
Przewiń do góry