Wykonawcy

Polska grupa muzyczna założona w 1997 roku jako The Cracow Klezmer Band z inicjatywy Jarosława Bestera. Zespół tworzą czterej wybitni instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni i jazzowi. Ich repertuar charakteryzuje się szerokim przekrojem stylistycznym, w którym zasymilowane zostały elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej oraz dokonania współczesnej kameralistyki. Istotną rolę pełni improwizacja, będąca czynnikiem formotwórczym i muzyczną osią zespołu.
Studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów Józefa Serafina oraz w Hochschule für Musik we Fryburgu u Zsigmonda Száthmaryego. Odbył studia solistyczne w Hochschule für Musik und darstellende Kunst we Frankfurcie u Daniela Rotha, ukończone dyplomem Konzertexamen-Orgel. Był stypendystą Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD) oraz Alfred Toepfer Stiftung. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w zakresie wykonawstwa historycznego.
Sopran. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Jana Ballarina oraz Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie Heleny Łazarskiej. Stypendystka Rządu Austrii, szwajcarskiej Fundacji Thyll-Dürr, Rządu Rzeczypospolitej Polskiej. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów wokalnych.
Po ukończeniu Politechniki Kijowskiej studiował w Lipsku u Stephana Krehla (teoria muzyki), Maxa Regera (kompozycja) i Arthura Nikischa (dyrygentura). Debiutował w 1906 roku w Dreźnie, wystawiając Eugeniusza Oniegina Czajkowskiego.
Holenderski trębacz. Od 1993 roku jest członkiem zespołu Musikfabrik z Kolonii, a także prowadzi międzynarodową karierę solową. Artysta ma w repertuarze kompozycje dedykowane mu jako pierwszemu wykonawcy przez tak wybitnych kompozytorów, jak Wolfgang Rihm, Georg Friedrich Haas, Péter Eötvös, John Zorn, Agata Zubel i Hanna Kulenty.
Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) w Warszawie (klasa prof. Bogusława Madeya), tam też uzyskał stopień doktora w dziedzinie dyrygentury pod kierunkiem Antoniego Wita. W latach 2007–2015 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Polskiej Orkiestry Radiowej.
Igor Pudło, posługujący się również pseudonimem Igor Boxx, to polski DJ, producent muzyczny i inżynier dźwięku, znany z hybrydowej techniki tworzenia muzyki, polegającej na łączeniu sampli ze starych płyt z instrumentami elektronicznymi, co nadaje jego kompozycjom intrygujący retro-futurystyczny posmak.
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec Mirosława Ławrynowicza, Andrzeja Gębskiego i Janusza Wawrowskiego oraz w klasie altówki Piotra Reicherta. Stypendystka programu Młoda Polska oraz MKiDN.
Strona 2 / 19
Przewiń do góry